Czym jest dobry deser? – podstawowe informacje

Dobry deser to zwieńczenie każdego posiłku. Warto jest jeść owoce z dodatkami. Truskawkowy bałagan jest znakomitym deserem. Pół kilograma truskawek, 2 łyżeczki cukru pudru, 500 ml śmietany kremówki 30 procent, kilka dużych bez. Taki smaczny deser na pewno ucieszy każdego. Warto umyć truskawki, usunąć szypułki, pokroić je na mniejsze kawałki oraz odstawić na bok.

Sprawdzone domowe przepisy na najpopularniejsze potrawy.

Kremówkę trzeba ubić na sztywno w mikserze lub za pomocą trzepaczki. Bezy kruszy się na duże kawałki i dodaje się je do bitej śmietany. Całość się miesza. Truskawki i bezy układa się naprzemiennie w szklance lub słoiku. Układanie rozpoczyna się od truskawek, później śmietana z bezami, znów truskawki. Na koniec całość warto posypać startą czekoladą, najlepiej gorzką. Taki deser jest bardzo smaczny, jeśli jednak wolimy lżejsze desery to można spokojnie kupić śmietanę 12 procent lub zastąpić ją ubitym i schłodzonym naturalnym jogurtem. Niektórzy lubą posypać taki deser słodkim kakao lub na wierzchu ułożyć małe ciasteczko czy wetknąć w niego rurkę.

Deser to smak i jakość

Smaczny deser z jogurtu i owoców jest zdrowszy od ciast i czekolad. Dzieci lubią też lody z truskawkami podane z czekoladą lub obłoczkiem bitej śmietany. Jest to dobry smak oraz wyjątkowa słodycz. Jeśli sezon na truskawki się skończył to można je zastąpić np. zmiksowanymi brzoskwiniami lub morelami. Ten deser będzie bardzo orzeźwiający  smakowity. Dobre są też małe śliwki przekrojone na połówki lub większe śliwki. Maliny lub poziomki z bitą śmietaną też są dobrym wyborem, podobnie jak jeżyny.

Takie owoce to smak, aromat oraz wyjątkowość. Niejedna osoba doceni te owoce i zechce z nich skorzystać.