Jaki podajnik na papier toaletowy warto wybrać?

Papier toaletowy to niezbędny element wyposażenia każdej toalety, zarówno prywatnej, jak i publicznej. Jednak w miejscach, z których korzysta wiele osób, szybko się zużywa lub zostaje zniszczony. Aby temu zapobiec i poprawić komfort użytkowników toalety, warto zainwestować w podajnik na papier toaletowy. Jaki będzie najlepszy i czym kierować się przy wyborze?

Dlaczego warto zainstalować podajnik na papier?

Wykorzystanie specjalnego podajnika na papier toaletowy zamiast tradycyjnego uchwytu przynosi wiele korzyści. Nie tylko wygląda on estetyczniej, ale również jest bardzo praktyczny. Doskonale sprawdza się szczególnie w publicznych toaletach, z których korzysta wiele osób.

Papier zawieszony na zwykłym uchwycie łatwo może zostać zabrudzony, przez co nie nadaje się do dalszego użytku. Często także ułatwia nadmierne marnowanie produktu przez użytkowników, co zwiększa koszty poniesione przez obiekt lub placówkę.

Wygodny podajnik spełnia kilka funkcji, przede wszystkim:

  • dozuje papier toaletowy, zmniejszając jego zużycie,
  • chroni rolkę przed wilgocią i zabrudzeniami,
  • poprawia estetykę toalety,
  • poprawia komfort korzystania z toalety.

Można znaleźć wiele różnych modeli podajników, dlatego wybór odpowiedniego nie powinien sprawiać trudności. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Jaki podajnik na papier toaletowy wybrać?

Specjalne podajniki przeznaczone do dozowania papieru toaletowego mogą różnić się między sobą rozmiarem, materiałem wykonania czy rodzajem. Na co warto zwrócić uwagę, aby podnieść komfort korzystania z toalety publicznej?

Materiał wykonania

Do wykonania podajników wykorzystuje się zwykle tworzywo sztuczne lub metal. Oba materiały są trwałe i dobrze chronią papier przed zabrudzeniem lub wilgocią. Podczas wyboru warto więc kierować się takimi kwestiami jak estetyka toalety czy budżet. Podajniki wykonane z metalu są nieco droższe niż te z tworzywa sztucznego i zwykle wykorzystuje się je w miejscach, gdzie wygląd elementów wyposażenia ma znaczenie.

Wielkość podajnika

O praktyczności takich elementów wyposażenia jak podajnik na papier toaletowy decyduje przede wszystkim jego dostosowanie do potrzeb użytkowników. W miejscach często uczęszczanych zużywa się więcej papieru. 

Często niezbędny okazuje się wydajny podajnik. Dobrym rozwiązaniem są dozowniki papieru w rolce jumbo. Nie jest konieczne częste uzupełnianie podajnika, co może być uciążliwe w miejscach publicznych. 

Rodzaj papieru toaletowego a podajnik

Warto dopasować podajnik do papieru toaletowego. Oprócz tradycyjnych rolek, w automatycznych dozowniku można umieść również produkty składane lub w listkach. Tego typu rozwiązania pozwalają lepiej kontrolować ilość zużywanego papieru, dzięki czemu wystarcza on na dłużej. 

Do pojedynczych listków papieru dobrze sprawdzają się podajniki z centralnym dozowaniem. Są idealne do miejsc o dużym natężeniu ruchu.

Dozownik na papier toaletowy w rolce

Estetyka podajnika na papier — czy ma znaczenie?

Wybierając automatyczny podajnik papieru toaletowego, warto kierować się nie tylko jego funkcjonalnością, ale również estetyką. Tego typu elementy wyposażenia są widoczne, a ukrywanie ich jest bezcelowe, ponieważ muszą znajdować się w zasięgu ręki. Dlatego powinny być także dopasowane do wystroju.

Obecnie oferta podajników jest szeroka i różnorodna. Bez przeszkód da się znaleźć modele owalne czy prostokątne, w różnych kolorach. Ceny zaczynają się od 100 zł. Warto jednak zainwestować w dozownik, który posłuży przez długi czas oraz wytrzyma intensywne eksploatowanie.

Wybierz trwałe, estetyczne i praktyczne rozwiązania do toalety w swoim budynku. Zdecyduj się na odpowiedni podajnik do papieru toaletowego od renomowanego producenta!